Przed nami jubileuszowa 15 Noc Kulturalna ?

Już we wrześniu będziemy świętować nasze urodziny. ?

Noc Kulturalna to projekt, który podczas jednego popołudnia i nocy proponuje częstochowianom i przyjezdnym udział w kilkudziesięciu imprezach kulturalnych o różnorodnej tematyce, organizowanych w wielu (ponad 30) miejscach Częstochowy.

Obecnie Noc Kulturalna zaliczana jest do najważniejszych wydarzeń kulturalnych nie tylko w samej Częstochowie, ale i regionie. Co więcej, podchwycony pomysł pod różnymi nazwami realizują inne miasta, takie jak Lublin czy Wrocław.

Interdyscyplinarność i wielkość imprezy, jaką jest Noc Kulturalna, pozwala zaspokoić potrzeby na wielu poziomach, od prostej rozrywki, kultury popularnej, przez zwyczajowe wydarzenia kulturalne w formie spotkań autorskich, koncertów, warsztatów, aż po sztukę wysoką i wychodzącą poza główny nurt.

Karnet (kosztujący w tym roku jedynie 15 złotych) uprawnia do udziału we wszystkich wydarzeniach organizowanych w ramach Nocy. Jest także gwarancją środków na realizację przyszłej edycji. Wszystkie pieniądze pochodzące ze sprzedaży karnetów pozwalają bowiem na pokrycie kosztów organizacji wydarzeń w następnym roku.

Istotnym elementem Nocy Kulturalnej jest także liczna grupa wolontariuszy. Po raz kolejny młodzi ludzie wspierają organizatorów i partnerów, dokładając wszelkich starań, aby zarówno etap promocyjny, jak i samo wydarzenie było jak najlepsze. Zapał i pomysłowość grupy ochotników przechodzą najśmielsze oczekiwania, dlatego ich wkład w rozwój Nocy Kulturalnej w Częstochowie trudno przecenić.

Każdy może dołączyć. Wystarczy zgłosić się do OPK „Gaude Mater”. Za to każdy uczestnik Nocy jest jej współtwórcą. Zatem spotkajmy się w Częstochowie podczas 15. Nocy Kulturalnej. Nie powinno Cię tam zabraknąć. Będzie mnóstwo dobrej zabawy i ciekawych wydarzeń kulturalnych.

W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny, mailowy, dla chcących porozmawiać osobiście Ośrodek stoi otworem. ?
✉ paulina@gaudemater.pl
? 034 324 36 38

 

SILENT DISCO <> 24.00 – 03.00

Impreza tak jak w zeszłym roku, odbywać się będzie w namiocie na pl. Biegańskiego.

 

FB wydarzenie:

https://www.facebook.com/events/1779931762314964/